włoska restauracja bez glutenu Kraków

Smaczna włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do makaronu. rest włoska w krk Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *