Mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz to więcej dam, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Sonda dopochwowa Saint Cloud

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć bardzo szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym poprawniej, bo ćwiczenia zapewniają w owym czasie poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie istotną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak zwykle powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle ekspresowo zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Sporo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *