Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi goście kosztują rzadsze dania obiadowe – canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z wielu miejsc Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Obiad z całą pewnością powinien obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Kraków La grande Mamma Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która umie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *